The Cusworth 10k 2018

The 30th September 2018

Back to Results Share on Facebook Add To Twitter Make an Enquiry Download Results In Excel Format

You can filter the results using the buttons below:


POS
BIB
GENDER NAME CLUB CAT CAT POS
CHIP TIME
FINISH TIME
 
1
279
Male Lee Milburn Finished in 1st Place and Won the Gold Medal Lee Milburn Rotherham Harriers MSNR 1/66
00:32:27
00:32:28
2
322
Male Jeff Prest Finished in 2nd Place and Won the Silver Medal Jeff Prest Trafford V45 1/32
00:33:26
00:33:26
3
288
Male Carl Ryde Finished in 3rd Place and Won the Bronze Medal Carl Ryde Doncaster Athletics Club MSNR 2/66
00:33:35
00:33:37
4
335
Male Phil Skelton Steel City Striders MSNR 3/66
00:34:09
00:34:11
5
193
Male Daniel Page Clowne Road Runners MSNR 4/66
00:34:19
00:34:20
6
218
Male Tom Buckley Hercules Wimbledon MSNR 5/66
00:35:03
00:35:04
7
206
Male David Smithers York Knavesmire Harriers V45 2/32
00:35:55
00:35:56
8
294
Male Kevin Hepton MSNR 6/66
00:36:12
00:36:15
9
289
Male Philip Morris Handsworth Roadhogs MSNR 7/66
00:36:17
00:36:17
10
363
Male Dale Worton Wakefield Harriers MSNR 8/66
00:36:20
00:36:22
11
167
Male Chris Green V45 3/32
00:36:21
00:36:24
12
196
Male Lee Varley MSNR 9/66
00:36:30
00:36:33
13
203
Male Stuart Wilson Barnsley AC MSNR 10/66
00:36:38
00:36:39
14
184
Male David Sedgwick V40 1/34
00:36:49
00:36:51
15
131
Male Kieron Reed Penistone MSNR 11/66
00:36:52
00:36:54
16
114
Female Fiona Davies Rotherham Harriers V40 1/25
00:36:57
00:36:59
17
364
Male Jake Worton MSNR 12/66
00:37:13
00:37:14
18
198
Male Dean Norton V50 1/29
00:37:36
00:37:37
19
35
Male Paul Parkins MSNR 13/66
00:38:04
00:38:07
20
315
Male Colin Osborne Totley AC V45 4/32
00:38:06
00:38:08
21
137
Male Tim Holt Steel City Striders V40 2/34
00:38:30
00:38:33
22
84
Male Mark Wood Bac V40 3/34
00:39:01
00:39:03
23
275
Male Shaun Hunt V60 1/13
00:39:11
00:39:13
24
378
Male Connor Anderson Doncaster Athletics Club U20 1/2
00:39:28
00:39:33
25
48
Male Marc Robertson MSNR 14/66
00:39:53
00:39:55
26
264
Male Mark Bray Kingstone Runners V45 5/32
00:39:57
00:40:04
27
281
Male Nicholas Bell V40 4/34
00:40:05
00:40:07
28
165
Male Liam Tart Barnsley AC V50 2/29
00:40:07
00:40:10
29
262
Male Richard Hind Clowne Road Runners V50 3/29
00:40:13
00:40:16
30
253
Male David Langford Danum Harriers V45 6/32
00:40:21
00:40:24
31
132
Male Robert Unwin Longwood Harriers Ac V55 1/25
00:40:26
00:40:26
32
149
Male Hal Roberts Steel City Striders MSNR 15/66
00:40:28
00:40:29
33
67
Male Thomas Chisholm Doncaster Athletics Club MSNR 16/66
00:40:26
00:40:30
34
331
Male Jarrad Englestown Selby Striders MSNR 17/66
00:40:31
00:40:33
35
226
Male Elliot Craen MSNR 18/66
00:40:34
00:40:38
36
295
Male Peter Webber Steel City Striders V45 7/32
00:40:35
00:40:40
37
312
Male Peter Vickers Doncaster Athletics Club MSNR 19/66
00:40:41
00:40:45
38
11
Male Martin Booth Goole Viking Striders V60 2/13
00:40:45
00:40:48
39
1
Male Mick Page Doncaster Athletics Club V65 1/9
00:40:48
00:40:50
40
93
Female Bridget Coomber Denby Dale Athletics Club V55 1/10
00:40:49
00:40:51
41
133
Male Michael Richardson Steel City Striders V40 5/34
00:41:02
00:41:05
42
298
Male Ian Ogden Spenborough Ac V45 8/32
00:41:16
00:41:17
43
194
Male Mark Leggett V55 2/25
00:41:16
00:41:19
44
243
Male David Scully Danum Harriers V50 4/29
00:41:25
00:41:29
45
66
Male Simon Jennings Doncaster Athletics Club MSNR 20/66
00:41:29
00:41:31
46
276
Female Petra Kubesova FSNR 1/27
00:41:30
00:41:32
47
214
Male Adam Cotterill MSNR 21/66
00:41:41
00:41:45
48
53
Male Richard Harrison Selby Striders V45 9/32
00:41:44
00:41:47
49
339
Male Stephen Barraclough V50 5/29
00:41:50
00:41:51
50
43
Male Simon Ross Steel City Striders MSNR 22/66
00:41:48
00:41:54
51
341
Male Nathaniel Redcliffe MSNR 23/66
00:41:54
00:41:57
52
393
Female Adele Marsden Kimberworth Striders V40 2/25
00:41:55
00:42:00
53
17
Male Roy Turton Doncaster Athletics Club V50 6/29
00:41:57
00:42:04
54
375
Male Robert Lane Sinfin RC V45 10/32
00:42:04
00:42:05
55
105
Male Mark Delaney Baildon Runners V50 7/29
00:42:06
00:42:08
56
362
Female Gail Colville Barnsley AC V50 1/17
00:42:12
00:42:15
57
345
Male Matthew Geer MSNR 24/66
00:42:12
00:42:21
58
120
Female Joanne Bolton Kimberworth Striders V50 2/17
00:42:23
00:42:28
59
318
Male Gavin Sanderson Kingstone Runners Barnsley V40 6/34
00:42:22
00:42:29
60
42
Male Adam Mcauley Steel City Striders V45 11/32
00:42:29
00:42:35
61
173
Male Mick Casey Barnsley AC V70+ 1/8
00:42:43
00:42:46
62
297
Male Simon Ellis Steel City Striders V40 7/34
00:42:45
00:42:49
63
72
Female Lydia Race Barnsley AC FSNR 2/27
00:42:48
00:42:50
64
240
Male James Lundy East Hull Harriers MSNR 25/66
00:42:43
00:42:50
65
141
Male Mark Whitley Baildon Runners MSNR 26/66
00:42:52
00:42:53
66
90
Female Julie Masterman Goole Viking Striders V50 3/17
00:42:59
00:43:06
67
346
Male Kevin Geer V50 8/29
00:42:59
00:43:07
68
257
Female Lisa Malloy Kingstone Runners FSNR 3/27
00:43:08
00:43:16
69
401
Male James Smith V50 9/29
00:43:23
00:43:33
70
145
Male James Ogden Steel City Striders V40 8/34
00:43:26
00:43:34
71
144
Male Steve Hargreaves Baildon Runners MSNR 27/66
00:43:36
00:43:37
72
261
Female Katie Marie Roberts Barnsley Harriers V35 1/27
00:43:41
00:43:41
73
304
Male David Thompson Barnsley Harriers V40 9/34
00:43:37
00:43:41
74
64
Male Phil Tyas MSNR 28/66
00:43:37
00:43:42
75
180
Male Michael Plant Danum Harriers MSNR 29/66
00:43:36
00:43:43
76
374
Male Paul Bond Doncaster Athletics Club V55 3/25
00:43:53
00:43:55
77
44
Female Jeni Harvey Steel City Striders V35 2/27
00:43:53
00:44:02
78
18
Male Chris Pratchett V40 10/34
00:43:53
00:44:08
79
301
Male Edward East Baildon Runners MSNR 30/66
00:44:17
00:44:19
80
89
Female Claire Grisdale Steel City Striders V35 3/27
00:44:17
00:44:24
81
256
Male George Laing Doncaster Athletics Club V55 4/25
00:44:20
00:44:24
82
305
Female Louise Lowe Clowne Road Runners V40 3/25
00:44:17
00:44:24
83
195
Male Dave Martin Longwood Harriers Ac V45 12/32
00:44:28
00:44:31
84
211
Female Helen Burgess Steel City Striders FSNR 4/27
00:44:24
00:44:31
85
110
Male Mark Rawnsley Kingstone Runners Barnsley V50 10/29
00:44:26
00:44:33
86
266
Male Roger Watson Steel City Striders V45 13/32
00:44:23
00:44:34
87
94
Male Richard Borysiewicz Valley Hill Runners V65 2/9
00:44:32
00:44:37
88
41
Male Martin Swift Barnsley Harriers V45 14/32
00:44:34
00:44:40
89
399
Male Tom Cossham V45 15/32
00:44:33
00:44:43
90
330
Male James Chapman V45 16/32
00:44:40
00:44:45
91
354
Male Simon Parkin Doncaster Athletics Club V45 17/32
00:44:52
00:44:57
92
59
Male Alan Mcgregor V55 5/25
00:44:39
00:45:02
93
68
Female Letitia Hancock Steel City Striders FSNR 5/27
00:44:57
00:45:05
94
274
Female Nicola Rafferty Steel City Striders V55 2/10
00:45:04
00:45:13
95
282
Male Rob Slinger MSNR 31/66
00:45:08
00:45:13
96
270
Male Lee Jacques MSNR 32/66
00:45:07
00:45:21
97
236
Female Lisa Staley Sutton in Ashfield Ac V45 1/19
00:45:18
00:45:23
98
400
Male Tim Thair V50 11/29
00:45:15
00:45:24
99
316
Male Mark Hurrell Barnsley AC V45 18/32
00:45:22
00:45:26
100
151
Male Peter Brown Steel City Striders V55 6/25
00:45:23
00:45:28
101
163
Male Matthew Clarke Goole Viking Striders MSNR 33/66
00:45:28
00:45:32
102
62
Female Hannah Butcher FSNR 6/27
00:45:29
00:45:33
103
397
Male Sean Poulter V50 12/29
00:45:20
00:45:38
104
220
Male Nigel Shaw Baildon Runners V55 7/25
00:45:36
00:45:41
105
3
Male Mick Crookes V55 8/25
00:45:33
00:45:44
106
313
Male Andrew Ansell V55 9/25
00:45:41
00:45:46
107
185
Male Kyle Audsley MSNR 34/66
00:45:40
00:45:50
108
232
Male Pete Wade Doncaster Athletics Club V60 3/13
00:45:47
00:45:51
109
347
Male Efe Omu MSNR 35/66
00:45:44
00:45:52
110
123
Female Kimberley Bateman Steel City Striders FSNR 7/27
00:45:45
00:45:52
111
176
Male Lee Mitchell Barnsley AC V40 11/34
00:45:46
00:45:53
112
215
Female Jayne Galloway Barnsley Harriers V45 2/19
00:45:51
00:45:58
113
292
Male Lee Spensley Barnsley AC V45 19/32
00:45:56
00:46:00
114
222
Female Manda Twentyman V50 4/17
00:45:55
00:46:00
115
30
Male Matt Broadhead Steel City Striders V40 12/34
00:45:55
00:46:04
116
155
Male Paul Dove V40 13/34
00:45:55
00:46:06
117
16
Male Ian Mitchell Longwood Harriers Ac V65 3/9
00:46:04
00:46:06
118
209
Male Martin Oliver Danum Harriers V50 13/29
00:45:41
00:46:07
119
237
Female Claire Kelly V35 4/27
00:45:57
00:46:12
120
116
Male Steven Jones Kingstone Runners V50 14/29
00:46:05
00:46:12
121
249
Male George Williams V60 4/13
00:45:57
00:46:13
122
186
Male Doug Scott Kingstone Runners V50 15/29
00:46:09
00:46:17
123
39
Female Eleanor Page York Knavesmire Harriers FSNR 8/27
00:46:12
00:46:18
124
219
Male Darren Thomas V40 14/34
00:46:19
00:46:34
125
96
Male Matthew Smith V40 15/34
00:46:24
00:46:37
126
70
Male Dave Main V40 16/34
00:46:25
00:46:39
127
135
Male Jason Steele MSNR 36/66
00:46:32
00:46:40
128
348
Male Zak Goldman Dac MSNR 37/66
00:46:41
00:46:54
129
56
Male Neil Stead Goole Viking Striders V55 10/25
00:47:08
00:47:14
130
91
Male Daniel Lambourne MSNR 38/66
00:47:26
00:47:31
131
333
Male Liam Ryan MSNR 39/66
00:47:26
00:47:34
132
308
Male Gavin Beardshall Kingstone Runners Barnsley MSNR 40/66
00:47:34
00:47:39
133
158
Male Michael Rolston Baildon Runners V45 20/32
00:47:42
00:47:47
134
46
Male Clive Downing Steel City Striders V55 11/25
00:47:40
00:47:49
135
303
Male Robert Cocker MSNR 41/66
00:47:49
00:47:54
136
386
Female Olivia Neal FSNR 9/27
00:47:50
00:47:59
137
357
Male Warren Roberts V45 21/32
00:47:57
00:48:02
138
324
Male Jonathan Taylor MSNR 42/66
00:47:57
00:48:08
139
268
Male James Shaw Barnsley Harriers MSNR 43/66
00:48:09
00:48:14
140
287
Female Kirsty Laing Doncaster Athletics Club FSNR 10/27
00:48:08
00:48:18
141
75
Male Nigel Bradbury Barnsley Harriers V50 16/29
00:48:06
00:48:18
142
230
Male David Witney V45 22/32
00:48:02
00:48:20
143
278
Female Joanna Carnie Steel City Striders V45 3/19
00:48:28
00:48:37
144
405
Male Simon Tupling V50 17/29
00:48:34
00:48:41
145
366
Male Anthony Hiscock MSNR 44/66
00:48:37
00:48:49
146
353
Male Ian Copley Barnsley AC V55 12/25
00:48:53
00:48:57
147
19
Male David Jones V40 17/34
00:48:34
00:49:02
148
69
Female Vicky Hudson Barnsley AC V35 5/27
00:48:55
00:49:02
149
140
Female Emma Moorhouse Barnsley Harriers FSNR 11/27
00:48:54
00:49:02
150
225
Male Jason Shepherd Barnsley Harriers V40 18/34
00:48:56
00:49:02
151
85
Male Mike Heselton Steel City Striders V50 18/29
00:48:46
00:49:04
152
307
Female Katie Sharman Kingstone Runners Barnsley FSNR 12/27
00:49:01
00:49:09
153
153
Male Phil Dooley Steel City Striders V40 19/34
00:48:58
00:49:09
154
15
Male Stephen Brook Queensbury RC V70+ 2/8
00:49:06
00:49:11
155
130
Female Janine Brown Barnsley Harriers FSNR 13/27
00:49:12
00:49:19
156
328
Male Trevor Lambert Doncaster Athletics Club V55 13/25
00:49:09
00:49:21
157
286
Male Dean Harding Steel City Striders MSNR 45/66
00:49:17
00:49:31
158
106
Male Wayne Sanderson V45 23/32
00:49:25
00:49:35
159
9
Male Alan Randerson V60 5/13
00:49:33
00:49:35
160
334
Male Brent Ward Kingstone Runners V40 20/34
00:49:26
00:49:36
161
344
Male Colin Anderson V55 14/25
00:49:26
00:49:36
162
265
Female Faye Lund Barnsley AC V40 4/25
00:49:33
00:49:39
163
197
Female Ruth Varley V35 6/27
00:49:29
00:49:44
164
235
Male Nicholas Newman Doncaster Athletics Club V55 15/25
00:49:32
00:49:44
165
409
Male Phil Steele MSNR 46/66
00:49:38
00:49:58
166
408
Male Crispin Towndrow MSNR 47/66
00:49:38
00:49:59
167
361
Female Emma Brear Steel City Striders FSNR 14/27
00:49:50
00:49:59
168
290
Male Richard Lund Baildon Runners V45 24/32
00:49:55
00:49:59
169
233
Female Zoe Goddard Kingstone Runners V55 3/10
00:49:56
00:50:06
170
358
Male Thomas Cannon MSNR 48/66
00:50:03
00:50:15
171
238
Male Neil Mcgregor V55 16/25
00:49:58
00:50:22
172
166
Male Steve Carter V55 17/25
00:50:14
00:50:34
173
327
Male Paul Gardiner V45 25/32
00:50:29
00:50:36
174
47
Female Caroline Welton Steel City Striders V50 5/17
00:50:32
00:50:43
175
356
Male Jack Roberts U20 2/2
00:50:43
00:50:47
176
76
Male Chris Ellis Caistor Running Club V50 19/29
00:50:29
00:50:48
177
26
Male James Taylor V40 21/34
00:50:27
00:50:53
178
115
Female Samantha Jones Kingstone Runners FSNR 15/27
00:50:46
00:50:54
179
379
Male James Mcdonagh Doncaster Athletics Club V50 20/29
00:50:48
00:50:59
180
139
Female Sally Cusworth V50 6/17
00:50:45
00:50:59
181
252
Female Laura Fletcher Steel City Striders V35 7/27
00:50:50
00:51:00
182
205
Male Mike Mcconville V55 18/25
00:50:47
00:51:04
183
242
Male Mark Hudson Danum Harriers V45 26/32
00:51:21
00:51:25
184
255
Female Carolyn Holt V55 4/10
00:51:12
00:51:29
185
34
Male Andrew Neal V40 22/34
00:51:20
00:51:35
186
190
Male David Brookes V60 6/13
00:51:20
00:51:36
187
36
Female Heather Jones Danum Harriers V50 7/17
00:51:33
00:51:39
188
192
Female Lucy Holt FSNR 16/27
00:51:22
00:51:40
189
350
Male John Hewitt Barnsley Harriers V70+ 3/8
00:51:37
00:51:41
190
369
Male Ian Mallender V40 23/34
00:51:30
00:51:44
191
391
Male John Exley V50 21/29
00:51:38
00:51:48
192
150
Male Przemyslaw Rataj V40 24/34
00:51:39
00:51:49
193
325
Male Andrew Woffindin Steel City Striders V50 22/29
00:51:41
00:51:50
194
168
Female Stephanie Street Steel City Striders V60 1/8
00:51:56
00:52:04
195
208
Male Ken Chapman Kimberworth Striders RC V70+ 4/8
00:52:06
00:52:11
196
227
Female Venika Moverley East Hull Harriers FSNR 17/27
00:52:09
00:52:16
197
383
Male Matt Firth MSNR 49/66
00:52:02
00:52:17
198
160
Male Ian Ellison V45 27/32
00:51:58
00:52:20
199
52
Male Simon Gleadhall Steel City Striders V50 23/29
00:52:02
00:52:22
200
263
Female Ang Jackson Steel City Striders V55 5/10
00:52:14
00:52:24
201
403
Male Richard Beckett V40 25/34
00:52:15
00:52:29
202
311
Female Teresa Hubery Team Manvers V40 5/25
00:52:18
00:52:35
203
373
Female Julie Wright Barnsley Harriers V55 6/10
00:52:23
00:52:36
204
191
Male Mark Rush MSNR 50/66
00:52:31
00:52:38
205
108
Female Marie Hemingway Barnsley Harriers V35 8/27
00:52:29
00:52:43
206
183
Male Raymond Archer Barnsley AC V55 19/25
00:52:36
00:52:48
207
2
Female Cheryl Theaker V40 6/25
00:52:36
00:52:49
208
381
Female Anna Austin Barnsley AC V40 7/25
00:52:45
00:52:59
209
360
Female Rachel Butler V35 9/27
00:52:44
00:53:02
210
189
Male James Joiner Rotherham Harriers MSNR 51/66
00:52:52
00:53:10
211
178
Male Ken Poyner V60 7/13
00:53:05
00:53:19
212
60
Female Sarah Anderton Baildon Runners V50 8/17
00:53:17
00:53:25
213
410
Female Lynn Crossland FSNR 18/27
00:53:18
00:53:30
214
136
Female Karen Read FSNR 19/27
00:53:21
00:53:31
215
61
Female Josephine Blewitt Steel City Striders V40 8/25
00:53:22
00:53:31
216
389
Female Ruth Hunter V50 9/17
00:53:24
00:53:35
217
138
Male Danny Cusworth V45 28/32
00:53:21
00:53:35
218
259
Male Andrew Robertson V50 24/29
00:53:19
00:53:41
219
54
Male Mark Benger V40 26/34
00:53:30
00:53:45
220
223
Male David Ellicott Keswick AC V40 27/34
00:53:30
00:53:47
221
302
Male Mike Ford V60 8/13
00:53:29
00:53:48
222
310
Male Wayne Hubery Team Manvers V40 28/34
00:53:31
00:53:50
223
207
Female Tracy Chopping V40 9/25
00:53:37
00:53:55
224
161
Male John Gibbon V60 9/13
00:53:45
00:53:55
225
4
Female Debbie Andrew Goole Viking Striders V50 10/17
00:53:54
00:54:02
226
147
Female Magda Nowak-Zajk V35 10/27
00:54:11
00:54:23
227
169
Male Ian Blackburn Steel City Striders V60 10/13
00:54:19
00:54:39
228
100
Male Adam Richardson MSNR 52/66
00:54:38
00:54:56
229
201
Female Tessa Hickman V45 4/19
00:54:44
00:55:00
230
202
Male Carl Hickman V50 25/29
00:54:47
00:55:02
231
251
Male Paul Wheatley Barnsley Harriers V65 4/9
00:54:50
00:55:04
232
293
Female Victoria Gardiner Kingstone Runners V45 5/19
00:54:55
00:55:05
233
376
Male Bill Topping Doncaster Athletics Club V70+ 5/8
00:54:54
00:55:06
234
152
Male David Hewitt Steel City Striders V65 5/9
00:54:41
00:55:06
235
224
Female Rachel Allen V40 10/25
00:54:53
00:55:10
236
296
Male Chris Whitehead Team Manvers V45 29/32
00:55:00
00:55:18
237
385
Male Michael Campbell Team Manvers V50 26/29
00:55:06
00:55:23
238
372
Male Simon Williamson V50 27/29
00:55:33
00:55:45
239
359
Female Shona Cannon V35 11/27
00:55:40
00:55:53
240
63
Male Barry Nokes V40 29/34
00:55:40
00:55:55
241
199
Male Ben Innes MSNR 53/66
00:55:40
00:55:55
242
387
Male David Needham V70+ 6/8
00:55:58
00:56:03
243
234
Male Philip Gibson V60 11/13
00:56:00
00:56:04
244
404
Male Chris Page V55 20/25
00:56:12
00:56:14
245
407
Male Andrew Round V55 21/25
00:56:00
00:56:16
246
254
Male Steve Ellis V55 22/25
00:55:59
00:56:23
247
118
Male Malcolm Rhodes Rotherham Harriers V70+ 7/8
00:56:24
00:56:30
248
29
Female Rachel Harper V45 6/19
00:56:24
00:56:37
249
388
Male Paul Beattie V55 23/25
00:56:26
00:56:37
250
128
Male Christopher Moult MSNR 54/66
00:56:27
00:56:44
251
352
Male John Wroe Barnsley AC V65 6/9
00:56:43
00:56:53
252
122
Male Glenn Cowlbeck V45 30/32
00:56:29
00:56:56
253
204
Female Terri Keadin Barnsley Harriers V45 7/19
00:56:54
00:57:08
254
171
Male Mark Clough MSNR 55/66
00:56:56
00:57:16
255
143
Female Anna Gray FSNR 20/27
00:56:58
00:57:17
256
213
Male Tom Barber MSNR 56/66
00:56:59
00:57:18
257
92
Female Natalija Cooper FSNR 21/27
00:57:07
00:57:18
258
395
Male Geoff Hayes V65 7/9
00:57:13
00:57:29
259
13
Female Nicole Nield Steel City Striders V65 1/5
00:57:07
00:57:29
260
200
Male Dave Shaw Baildon Runners V70+ 8/8
00:57:17
00:57:31
261
71
Female Nicole Kendell FSNR 22/27
00:57:21
00:57:34
262
277
Male Richard Pegg Steel City Striders V55 24/25
00:57:20
00:57:39
263
6
Female Joanne Mouncey Goole Viking Striders V45 8/19
00:57:37
00:57:45
264
111
Female Tracy Rawnsley Kingstone Runners Barnsley V50 11/17
00:57:32
00:57:47
265
365
Female Wendy Muldoon V35 12/27
00:57:55
00:58:05
266
5
Female Deborah Scott V35 13/27
00:58:00
00:58:08
267
336
Male Neil Langley V40 30/34
00:57:51
00:58:13
268
337
Male Simon Wheatcroft MSNR 57/66
00:57:53
00:58:14
269
306
Female Christine Capewell Barnsley Harriers V55 7/10
00:58:09
00:58:23
270
134
Male John Robinson V50 28/29
00:57:59
00:58:23
271
269
Female Adele Jacques FSNR 23/27
00:58:18
00:58:33
272
216
Male John Galloway Barnsley Harriers V50 29/29
00:58:21
00:58:35
273
258
Male Chris O'mara V40 31/34
00:58:25
00:58:40
274
57
Female Samantha Butcher V40 11/25
00:58:27
00:58:51
275
170
Female Kerry Mitchell Doncaster Athletics Club V45 9/19
00:58:48
00:59:00
276
146
Female Mailys Delachenal Baildon Runners FSNR 24/27
00:59:03
00:59:11
277
342
Male Greg Mott MSNR 58/66
00:58:48
00:59:14
278
229
Female Jenny Rollin Barnsley Harriers V40 12/25
00:59:11
00:59:25
279
7
Male Stuart Scott V60 12/13
00:59:17
00:59:25
280
309
Female Kelly Rouane Team Manvers V35 14/27
00:59:18
00:59:35
281
355
Female Anne Bennett Barnsley AC V65 2/5
00:59:22
00:59:35
282
329
Female Sarah Chapman V45 10/19
00:59:43
01:00:00
283
317
Female Michelle Ward Dac V35 15/27
01:00:15
01:00:26
284
156
Male Richard Dukes V45 31/32
01:00:14
01:00:35
285
392
Male Anthony O'connor Unknown 1/1
01:00:25
01:00:35
286
10
Female Claire Dean V35 16/27
01:00:27
01:00:51
287
181
Male Steven Farrell Danum Harriers V55 25/25
01:00:53
01:01:19
288
49
Male Robert Cunningham MSNR 59/66
01:01:18
01:01:38
289
210
Female Angela Wilson Danum Harriers V45 11/19
01:01:36
01:02:00
290
157
Female Rachel Phelan V40 13/25
01:01:54
01:02:14
291
273
Female Julie Gough Kingstone Runners Barnsley V60 2/8
01:02:03
01:02:22
292
246
Female Jackie Walters Baildon Runners V65 3/5
01:02:21
01:02:30
293
384
Female Deborah Thompson Doncaster Athletic Club V45 12/19
01:02:18
01:02:30
294
368
Female Claire Cordon Barnsley Harriers V40 14/25
01:02:21
01:02:35
295
154
Female Gayle Dooley Steel City Striders V40 15/25
01:02:36
01:02:36
296
280
Female Nicola Challice V35 17/27
01:02:21
01:02:38
297
300
Female Nicola Watson V35 18/27
01:02:18
01:02:41
298
299
Female Kerry Coplestone V40 16/25
01:02:20
01:02:42
299
396
Male Sean Sweeney MSNR 60/66
01:02:48
01:02:57
300
245
Female Adele Sims Barnsley AC V40 17/25
01:03:04
01:03:17
301
314
Female Jayne Maney V45 13/19
01:03:05
01:03:18
302
394
Female Cherie Miller V45 14/19
01:03:08
01:03:22
303
88
Female Joanne Bloor Baildon Runners V35 19/27
01:03:10
01:03:23
304
271
Male Stan Bieris Askern & District V65 8/9
01:03:19
01:03:35
305
272
Female Irene Fazakerley Doncaster Athletics Club V50 12/17
01:03:19
01:03:35
306
398
Female Vicky Levitt Barnsley Harriers V50 13/17
01:03:23
01:03:36
307
244
Female June Sims Barnsley AC V65 4/5
01:03:24
01:03:37
308
370
Female Christina Mallender Doncaster Pacers V45 15/19
01:03:31
01:03:43
309
239
Female Catherine Blythe Goole Viking Striders V35 20/27
01:03:41
01:03:50
310
321
Female Claire Robinson Kingstone Runners V35 21/27
01:04:07
01:04:24
311
390
Male David Lee V45 32/32
01:04:06
01:04:24
312
27
Male James Stenhouse MSNR 61/66
01:03:59
01:04:24
313
367
Female Maria Evans FSNR 25/27
01:04:31
01:04:53
314
371
Male Andy Winkley MSNR 62/66
01:04:31
01:04:54
315
260
Female Tracy Wright Kingstone Runners Barnsley V50 14/17
01:04:43
01:05:01
316
182
Female Jane Farrell Danum Harriers V55 8/10
01:04:46
01:05:09
317
99
Female Emma Anstey V40 18/25
01:04:54
01:05:13
318
319
Female Lisa Scott V40 19/25
01:05:02
01:05:19
319
228
Female Jen Barber Askern & District V60 3/8
01:05:34
01:05:34
320
402
Female Clare Hardy V45 16/19
01:05:23
01:05:47
321
349
Female Lucie Levesley V40 20/25
01:06:21
01:06:34
322
77
Male Chris Mather Caistor Running Club V40 32/34
01:06:19
01:06:39
323
12
Female Fauve Topliss FSNR 26/27
01:06:25
01:06:46
324
83
Male Dave Heath V60 13/13
01:06:21
01:06:48
325
267
Female Uta Praekelt West End Runners V60 4/8
01:06:49
01:06:59
326
87
Female Jayne Noble Baildon Runners V60 5/8
01:06:47
01:06:59
327
283
Female Elizabeth Barnes V50 15/17
01:07:35
01:07:58
328
291
Female Jenny Martin V35 22/27
01:07:20
01:07:59
329
125
Female Elaine Green Doncaster Athletics Club V50 16/17
01:08:25
01:08:36
330
24
Female Rachael Dealmeida V40 21/25
01:08:15
01:08:40
331
14
Female Lucy Harrison FSNR 27/27
01:08:25
01:08:47
332
340
Female Kathy Watson Barnsley Harriers V55 9/10
01:08:34
01:08:49
333
28
Male Ben Dealmeida V40 33/34
01:08:36
01:08:59
334
21
Female Beverley Draper V50 17/17
01:08:43
01:09:11
335
162
Female Brenda King Rotherham Harriers V65 5/5
01:09:13
01:09:38
336
285
Female Joy Benson V40 22/25
01:09:53
01:10:13
337
411
Male Josh Brooke MSNR 63/66
01:11:25
01:11:25
338
101
Male Damon Blanchard MSNR 64/66
01:11:08
01:11:26
339
174
Female Gill Rockley V60 6/8
01:12:24
01:12:46
340
187
Female Christina Scott Kingstone Runners V55 10/10
01:12:57
01:13:16
341
177
Female Zoe Mitchell Barnsley AC V35 23/27
01:13:11
01:13:31
342
175
Female Clare Mitchell V45 17/19
01:13:10
01:13:31
343
323
Female Sandra Meakin Dac V40 23/25
01:13:59
01:14:27
344
343
Female Sharon Heath V45 18/19
01:13:59
01:14:27
345
338
Female Lynne Webb V60 7/8
01:16:14
01:16:42
346
102
Male Matt Harrison MSNR 65/66
01:16:51
01:17:10
347
188
Male Paul Scott Kingstone Runners MSNR 66/66
01:17:11
01:17:28
348
320
Female Louise Maloney V35 24/27
01:17:50
01:18:19
349
380
Female Susan Forbes Doncaster Athletic Club V60 8/8
01:17:54
01:18:22
350
231
Female Claire Bunting Danum Harriers V40 24/25
01:18:04
01:18:30
351
98
Female Julia Taylor V45 19/19
01:21:27
01:21:48
352
179
Female Toni-Marie Rhodes V35 25/27
01:21:28
01:21:48
353
65
Male John Kennelly V40 34/34
01:23:50
01:24:07
354
23
Female Ruth Marples Gainsborough And Morton Striders V40 25/25
01:26:20
01:26:45
355
51
Female Helen Barrett V35 26/27
01:35:16
01:35:28
356
25
Female Helen Stenhouse V35 27/27
01:35:05
01:35:29
357
351
Male Frederick Tomlinson Road Runners V65 9/9
01:35:18
01:35:45

 

Social Media

Facebook
Twitter
Youtube

Contact Us

Sports Timing Solutions, Unit 37, Louis Pearlman Center, Goulton Street, Hull, HU34DL Phone:01482 210633 Email:info@sportstimingsolutions.co.uk Web:www.sportstimingsolutions.co.uk
© Copyright 2018 - Sports Timing Solutions Company Registration No: 07104179 VAT No: 986 6273 62